o programie

Program „Organizacja Społecznie Zaangażowana”

Przede wszystkim kieruje swoje działania na promocję i weryfikację rzetelności, etyki oraz społecznie odpowiedzialnych postaw wśród przedsiębiorców. Projekt ma na celu wzmacnianie jakościowych relacji i zaufania przedsiębiorców, urzędów i organizacji z ich klientami, pracownikami, kontrahentami, społecznością lokalną, władzami oraz innymi uczestnikami obrotu gospodarczego.

Wyjątkowość projektu tkwi w dwupłaszczyznowości działania. Program jest pierwszym tego typu projektem w Polsce, w którym dobro organizacji idzie w parze z dobrem społecznym. Płaszczyzna biznesowa i społeczna przenikają się, czerpiąc obopólne korzyści.

Program promuje postawy społecznie odpowiedzialne oraz stymuluje odpowiednie działania, aby organizacje „zaangażowane społecznie” wraz ze społeczeństwem mogły w synergiczny sposób współistnieć i współdziałać, w oparciu o wyższe wartości oraz zaufanie.

Projekt ma także za zadanie wsparcie organizacji na gruncie promocji i marketingu, dostarczając duży ładunek PR dla firm i organizacji.

Zaangażowanie społeczne jest nowym trendem, wręcz koniecznością
w budowaniu wizerunku organizacji. Stań się niekwestionowanym liderem jutra!

Zacznij budować długoterminową
strategię rozwoju już dziś!

Nasze

Patronaty

Lista firm publikowana w sponsorowanych artykułach

Główny Patron Medialny

Patron Honorowy

Patron Medialny

Patron Medialny

Patron Medialny

Patron Medialny

KorzyŚci

Wykorzystujesz trend wzrostowy

Program weryfikuje Twoje obecne działania w zakresie zaangażowania społecznego oraz umożliwia podjęcie dodatkowych działań, aby Twoja organizacja weszła na nowy szybszy tor rozwoju i wykorzystała nowy trend.

Uwidocznimy Twoje działania, wyróżnimy Cię na tle konkurencji, pokażemy Twoją Organizację w całkiem nowym świetle Twoim odbiorcom.

CSR jako trend jest doskonale widoczny w „Google Trends”. Stały wzrost od kilku lat jasno pokazuje kierunek rozwoju. Wiedząc o tym, wykorzystasz to, aby wyprzedzić konkurencję!

 

Budujesz przewagę konkurencyjną. Ułatwiasz wybór swoim klientom i kontrahentom

 

Twoi klienci i kontrahenci, stojąc przed wyborem Twojej firmy, a firmy konkurencyjnej, dużo chętniej wybiorą Twoją, ponieważ „Społeczne Zaangażowanie” jest coraz częściej czynnikiem wpływającym na podjęcie decyzji.

Już minęły czasy, kiedy głównym determinantem wyboru produktu lub usługi jest cena lub jakość. Z Twoich produktów i usług klienci będą korzystać częściej, chętniej i więcej, a potencjalni kontrahenci będą chętniej wybierać Twoją organizację.

 

Tworzysz organizację, której warto zaufać

Dobry plan działania plus dobra strategia powinny w teorii zawsze zadziałać i dać dobry rezultat.. Jednak praktyka pokazuje, że nawet gdy oba warunki są właściwe, to rezultat często nie jest taki, jak się oczekuje.

To czego brakuje to ZAUFANIE. Jeżeli w organizacji panuje niskie zaufanie, to trudno oczekiwać dobrych rezultatów od pracowników, również, jeżeli klienci nie ufają organizacji, to nawet najlepszy produkt może sprzedawać się poniżej oczekiwań. Zaangażowanie społeczne zdecydowanie podnosi zaufanie pracowników, klientów czy inwestorów, więc członkowie organizacji chętniej realizują strategie, klienci chętniej kupują produkty, a inwestorzy chętniej dokonują inwestycji. Wysokie zaufanie zawsze wesprze nawet przeciętną strategię, jednak niskie zaufanie zawsze zniszczy nawet najlepszą strategię!

 
 

Ambasadorzy

Programu

Wspieram program „Organizacja Społecznie Zaangażowana”

Anna Kalata

Ekonomista, polityk, przedsiębiorca, doradca gospodarczy. Ukończyła Wydział Nauk Ekonomicznych Uniwersytetu Warszawskiego oraz studia doktoranckie w Szkole Głównej Handlowej w Warszawie.

Wspieram program „Organizacja Społecznie Zaangażowana”

Delfina i Bartek

Młody duet akrobatyczny, działający od 2011 roku. Zwyciężyli V edycję programu „Mama Talent”. Delfina ma na swoim koncie ma II miejsce na Mistrzostwach Świata i III na Mistrzostwach Europy w formacjach tanecznych. Bartek akrobatykę zaczął trenować już jako 12-latek. Jego największym osobistym osiągnięciem jest srebrny medal na Mistrzostwach Europy i IV miejsce Mistrzostwach Świata.

Wspieram program „Organizacja Społecznie Zaangażowana”

Jacek Kawalec

Aktor filmowy i dubbingowy, sławę zdobył jako pierwszy prowadzący programu telewizyjnego „Randka w ciemno”. W 2007 roku wystąpił w VI edycji programu telewizyjnego „Taniec z gwiazdami”, gdzie wraz z Blanką Winiarską zdobyli 6. miejsce. W 2014 roku wystąpił w II edycji programu „Twoja twarz brzmi znajomo”, gdzie zajął 5. miejsce.

Wspieram program „Organizacja Społecznie Zaangażowana”

Jakub Bączek

Utalentowany siatkarz, obecnie również trener mentalny i mówca. W roku 1999 zdobył tytuł Mistrza Polski juniorów. Jest autorem 12 książek oraz około 90 tekstów naukowych i publicystycznych. W 2014 zdobył złoty medal w siatkówce jako trener mentalny kadry narodowej siatkarzy.

Wspieram program „Organizacja Społecznie Zaangażowana”

Maciej Maniewski

Stylista i designer sztuki fryzjerskiej, w którego ręce oddają się największe gwiazdy. Od wielu lat szkoli fryzjerów w całym kraju, m.in. pod szyldem „Maniewski Hair Academy”. Związany jest również z branżą fashion. Współpracuje z takimi projektantami jak: Łukasz Jemioł, czy, Maciej Zień. Jego wiedzę i umiejętności można podziwiać w wielu programach telewizyjnych takich jak: „Sablewskiej sposób na modę”, „Stylowy magazyn”, „Dzień dobry TVN”, czy „Harper’s Bazaar”.

Wspieram program „Organizacja Społecznie Zaangażowana”

Mateusz Mijal

Utalentowany wokalista, który już od najmłodszych lat brał udział w rozlicznych konkursach i festiwalach młodych talentów. Współpracował z wieloma muzykami i zespołami. W 2012 roku w duecie z raperem Liberem stworzył utwór „Winny”, który przyniósł mu popularność. Najnowszą propozycją muzyczną artysty jest utwór „Zabijasz mnie”, do którego muzykę skomponował sam artysta.

Wspieram program „Organizacja Społecznie Zaangażowana”

Piotr Szwedes

Aktor filmowy, telewizyjny i teatralny, a także prezenter telewizyjny. Występował na scenach warszawskich teatrów „Ochota”, „Na Woli”, „Studio”, „Prezentacje”. Popularność zawdzięcza roli Roberta „Prymusa” Ratackiego w filmie sensacyjnym „Młode wilki” oraz roli w serialu „Złotopolscy”. Od kilku lat organizuje w swoim rodzinnym mieście koncerty charytatywne „Gwiazdozbiór Piotra Szwedesa” na rzecz tamtejszego szpitala.

Współpraca z fundacją

chcemy pomagać

Projekt realizowany jest przez: Instytut Certyfikacji Podmiotów Społecznie Odpowiedzialnych Sp. z o.o. przy ścisłej współpracy z Fundacją CHCEMY POMAGAĆ, operatorem portalu: Zaangazowani.org – pierwszym w Polsce projektem w zupełności non-profit.

Fundacja CHCEMY POMAGAĆ, operator serwisu Zaangazowani.org
 • 100% Non-Profit
 • 100% Transparentna
 • Pierwszy w Polsce projekt z zupełności non-profit
 • Zrzesza fundacje, pomagając im zbierać fundusze
 • Pomaga innym organizacjom pozarządowym pozyskiwać środki na działalność statutową 
 • Jest jednym z największych portali i największą inicjatywą tego typu w Polsce
arrow

WSPÓŁPRACA

WSPARCIE

SYNERGIA

PARTNERSTWO

arrow
Instytut Certyfikacji Podmiotów Społecznie Odpowiedzialnych Sp. z o.o.
 • Program Gospodarczy „Organizacja Społecznie Zaangażowana”
 • Doradztwo w zakresie Zaangażowania Społecznego, CSR
 • Analizy i badania w zakresie Zaangażowania Społecznego i CSR
 • Współpraca z najbardziej opiniotwórczymi mediami w Polsce
 • Prestiżowe godło „Organizacja Społecznie Zaangażowana”

Instytut, poprzez Program Gospodarczy „Organizacja Społecznie Zaangażowana” udostępnia mini portal na stronie Fundacji CHCEMY POMAGAĆ, operatora portalu zaangazowani.org, na którym zrealizujesz swoje wybrane cele, jako element „Zaangażowania Społecznego”, przez co Twoje działania będą miały natychmiastowy efekt.

certyfikacja

KorzyŚci

czyli co otrzymujesz w ramach

Programu Gospodarczego 

„Organizacja Społecznie Zaangażowana”

certyfikat
Prestiżowy certyfikat

Każdy laureat Programu Gospodarczego otrzymuje Certyfikat „Organizacja Społecznie Zaangażowana” w wersji drukowanej, który wzmacnia i uwiarygadnia pozytywny wizerunek organizacji. Potwierdza także wysoką kulturę biznesową organizacji w oczach klientów, partnerów oraz społeczeństwa. Buduje jasny przekaz stosowania najwyższych standardów etycznych oraz transparentności w działaniach gospodarczych.

promocja
Wyjątkowa promocja medialna w największych mediach w Polsce

Lista laureatów Programu Gospodarczego jest publikowana na łamach jednego z najbardziej opiniotwórczych portali Inwestycje.pl, a idea projektu przedstawiana w promocyjnych artykułach na łamach Puls Biznesu. Partnerami programu są jedne z najbardziej poczytnych portali internetowych Dziennik Internautów, Law Business Quality, Interaktywnie.com, MarketerPlus, Wirtualna Polska/FINANSE, Biztok, Nowoczesna Firma oraz e-gospodarka.

platforma
Business Connect - Platforma networkingowa

Serwis business-connect.pl umożliwia nawiązywanie korzystnych relacji biznesowych oraz promocję produktów i usług przez firmy społecznie zaangażowane, które częściej i chętniej korzystają ze swoich usług. Business Connect zakłada wsparcie procesów sprzedaży, promocję, networking oraz możliwość przygotowania specjalnych ofert biznesowo – handlowych dla uczestników programu, preferencyjne warunki udziału w partnerskich konferencjach, galach oraz spotkaniach biznesowych.

miniportal
Mini portal na serwisie Fundacji CHCEMY POMAGAĆ, operatora portalu Zaangazowani.org

Każda firma uczestnicząca w Programie Gospodarczym otrzymuje mini portal w serwisie Fundacji CHCEMY POMAGAĆ, operatora portalu Zaangazowani.org, dzięki czemu może w prosty sposób wspierać wybrane cele charytatywne. Informując o tym swoich klientów i kontrahentów Firma osiąga efekt synergii: pomaga i jednoczenie wzmacnia relacje biznesowe, budując ciepły i jakościowy wizerunek swojej firmy.

promocja
Promocja Facebook

Obecność każdej Organizacji Społecznie Zaangażowanej potwierdzamy na oficjalnym fanpage’u „Zaangażowanie Społeczne”. Jest to jeden z najbardziej popularnych fanpage’ów o tematyce odpowiedzialności społecznej.

pakiet
Pakiet promocyjny

Wysyłamy do Ciebie kalendarze, naklejki, notesy, planery, pendrive’y, długopisy i inne materiały marketingowe, wspierające komunikację marki jako „Organizacji Społecznie Zaangażowanej”.

wsparcie
Wsparcie specjalistów

Nasi doradcy i specjaliści będą dbać, aby po dołączeniu do programu móc zaoferować Twojej organizacji wsparcie strategii rozwoju opartej o „zaangażowanie społeczne” oraz dodatkowe szkolenia z tego zakresu. Oferujemy wsparcie w zakresie marketingu społecznego, aby skutecznie promować Twoje działania.

Proces

Certyfikacji

.
1.

Wypełnij formularz zgłoszeniowy

dostępny tutaj, bądź zgłoś się do nas

telefonicznie: 882 354 490

2.

Wypełniasz ankietę weryfikacyjną

samodzielnie, bądź z pomocą

konsultanta.

3.

Weryfikacja organizacji przez Kapitułę

Programu oraz decyzja o przystąpieniu.

4.

W przypadku negatywnej weryfikacji – informacja

zwrotna z omówieniem problemu. W przypadku

pozytywnej weryfikacji – wniesienie opłaty za

uczestnictwo

5.

Przyznanie Certyfikatu

potwierdzającego udział w programie.

Wdrażanie i rozwijanie narzędzi

oferowanych przez program.

6.

Doradztwo w zakresie jak najlepszego

wykorzystania „Zaangażowania Społecznego”.

Przygotowanie oraz wysłanie pakietu gadżetów

promocyjnych wraz z Certyfikatem w wersji

drukowanej na podany adres korespondencyjny

organizacji.

Już teraz zgłoś swoją kandydaturę i dołącz do prestiżowego grona organizacji,
których klienci kupują więcej i wykazują dużą lojalność konsumencką!

Wykorzystaj możliwości jakie daje nowy trend „EKO” w biznesie
i stań się niekwestionowanym liderem swojej branży.

Media O nas

Laureaci programu gospodarczego „Organizacja Społecznie Zaangażowana” -podmioty którym warto zaufać

Zaangażowanie Społeczne – nowy trend w biznesie XXI wieku

Organizacje godne zaufania: Laureaci programu „Organizacja Społecznie Zaangażowana”

Zaangażowanie społeczne trendem XXI wieku