zespół
i partnerzy

Poznaj

ZarzĄd

Przedsiębiorca oraz filantrop, od lat pomagający realizować cele wielu fundacjom między innymi poprzez portal zaangazowani.org. Ponadto, doświadczony menager specjalizujący się w rynkach o dużym potencjale innowacyjności. Założyciel i współzałożyciel spółek z sektora finansowego oraz marketingu i sprzedaży. Ekspert w temacie budowania zwycięskich zespołów, zarządzania zmianą, marketingu internetowego, sprzedaży oraz CSR-u. W 2013r. znalazł się na liście TOP MENAGER 500 publikowanej przez Puls Biznesu. Obecnie pełni także funkcję Prezesa Zarządu w Instytucie Certyfikacji Podmiotów Społecznie Odpowiedzialnych Sp. z o.o. dbając o realizację wizji pełnej współpracy Instytutu oraz fundacji Chcemy Pomagać, operatora portalu zaangazowani.org, przy programie gospodarczym „Organizacja Społecznie Zaangażowana”.

Piotr Sołtys

Prezes Zarządu

Wieloletni praktyk biznesu i szkoleniowiec w zakresie sprzedaży i budowania grup sprzedażowych. Absolwent Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie. Doświadczenie zdobywał współpracując z największymi towarzystwami ubezpieczeń, gdzie odpowiadał za budowanie sieci dystrybucji oraz motywację i budowę zespołów. Fascynuje go praca zespołowa, co ujawnia się w jego działaniach biznesowych oraz podczas spędzania wolnego czasu, gdzie uwielbia rywalizować w sportach zespołowych. Nieustannie się szkoli u najlepszych trenerów biznesu w kraju. Ponadto filantrop, wspiera wiele fundacji nie tylko finansowo, ale także swoją wiedzą i doświadczeniem. W projekcie Zaangażowania Społecznego widzi możliwość synergicznego połączenia świata biznesu ze społeczeństwem. Od marca 2013 znajduje się na liście doradców CSR prowadzonej przez Polską Agencję Rozwoju Przedsiębiorczości (PARP) i świadczy w tym zakresie usługi doradcze dla przedsiębiorstw.

Radosław Wyszyński

Dyrektor Generalny/ Członek Zarządu

Wykładowca Uniwersytetu Śląskiego, doktorat dotyczący „Europejskiego Funduszu Społecznego jako instrumentu wdrażania polityki zatrudnienia i rynku pracy w województwie śląskim” obroniła w Uniwersytecie Śląskim. Ekspertka w zakresie rynku pracy, polityki spójności oraz europejskiej polityki społecznej, uczestniczyła jako ekspert w 23 projektach. Posiada duże doświadczenie, wynikające z zainteresowań naukowych i realizacji projektów na temat wdrażania CSR oraz flexicu¬rity. Doświadczenie w zakresie wdrażania CSR zdobyła uczestnicząc w wielu konferencjach oraz realizacji wielu projektów. Ekspert w zakresie realizacji projektów: „Partnerstwo w realizacji projektów szansą rozwoju sektora MŚP”, „Współpraca międzysektorowa na rzecz CSR na Śląsku”, „Śladami dobrych praktyk”, „Społeczna odpowiedzialność biznesu remedium na kryzys”. Kolejnym etapem zdobywania doświadczenia zawodowego jest zagraniczny grant badawczy przyznany przez Ministry of Foreign Affairs of the Republic of China (Twain).

dr Ewelina Wiszczun

Dyrektor merytoryczny projektu oraz Przewodnicząca Kapituły Programu

Trener, doradca, wykładowca akademicki i praktyk w dziedzinie public relations, marketingu, relacji medialnych, PR kryzysowego i marketingu politycznego.
Właściciel agencji PR – Instytut Publico, Prezes Polskiego Stowarzyszenia Public Relations, , Dyrektor Instytutu Dziennikarstwa i Komunikacji Społecznej Wyższej Szkoły Humanitas, President of International Public Relations Center.
Autor kilkudziesięciu publikacji naukowych i specjalistycznych oraz komentarzy eksperckich m.in. dla TVP, TVN, TVN24, Polsat News, Gazety Wyborczej, Gazety Finansowej, Bankier.pl, Pierwszy Milion (Forbes), Pulsu Biznesu.
Laureat Wyróżnienia Specjalnego LEW PR 2013 i nagrody branżowej PRoton 2014 w kategorii Nagroda Publiczności, przyznawanej „profesjonalistom w dziedzinie komunikacji, odznaczającym się nieprzeciętnym myśleniem, innowacyjnością i talentem; wyznaczającym standardy w branży PR i przyczyniającym się do sukcesu firm, dla których pracują”.

dr Krystian Dudek

Ekspert Programu

Absolwentka Uniwersytetu Szczecińskiego, obecnie pracownik naukowo-dydaktyczny na Wydziale Nauk Ekonomicznych i Zarządzania Uniwersytetu Szczecińskiego w Katedrze Zarządzania Przedsiębiorstwem. Obszarem CSR zajmowała się pracując na stanowisku managera projektów w Agencji Public Relations. Pełniła funkcję Prezesa Zarządu Fundacji Dom Lekarski Innowacyjna Medycyna. Od marca 2013 znajduje się na liście doradców CSR prowadzonej przez Polską Agencję Rozwoju Przedsiębiorczości (PARP) i świadczy w tym zakresie usługi doradcze dla przedsiębiorstw. Jest pomysłodawcą plebiscytu dla firm społecznie odpowiedzialnych w województwie zachodniopomorskim pn. „Równa Firma”, w którym co roku pełni funkcję Przewodniczącej Komitetu Organizacyjnego oraz Przewodniczącej Kapituły Plebiscytu. Uczestniczka programów szkoleniowych i konferencji z zakresu zarządzania, marketingu i Public Relations oraz CSR. Autorka strategii i raportów CSR dla przedsiębiorstw, a także licznych publikacji naukowych.

dr Katarzyna Kazojć

Ekspert Programu

Eksperci

Programu

Psycholog, mówca motywacyjny, trener, coach, dyrektor zarządzający Grupy Eduneo, Członek Polskiego Towarzystwa Psychologicznego oraz Stowarzyszenia Konsultantów i Trenerów Zarządzania MATRIK. Wykładowca Francuskiego Instytutu Zarządzania na studiach MBA. W trakcie swojej 15-letniej pracy zawodowej wyspecjalizował się w tworzeniu i wdrażaniu programów szkoleniowych, dedykowanych pracownikom na stanowiskach specjalistycznych i menedżerskich.

Marcin Juchniewicz

W swojej karierze przez 4 lata pełniła funkcję Dyrektora Programowego Forum Odpowiedzialnego Biznesu i z największymi firmami w Polsce współtworzyła programy zaangażowane społecznie. Na co dzień pomaga zarządom, menedżerom, przedsiębiorcom, trenerom dokonać zmiany w życiu osobistym i zawodowym. Pracuje nad zmianą rezultatów firm, zespołów i każdego, kto jest gotowy wejść na kolejny poziom kariery i rozwoju.

Beata Kapcewicz

Jeden z najlepszych sprzedawców ze sceny w Polsce. Doradca Zarządów i przedsiębiorców w dziedzinie wystąpień biznesowych i sprzedaży jeden do wielu. Znany ze skuteczności i wrodzonego humoru. Wierzy w ludzi i w to, że każdy ma wartość, którą może się dzielić na wielką skalę. Jego mottem jest: Bądź sobą, mów z serca do serca, ze sceny do ludzi. Twórca systemu INFLUENCE SPEAKER i SUPER SPEAKER SYSTEM, w ramach którego każdego jest w stanie przygotować do wyjścia przed dużą publiczność i przemówień przed kamerą.

Krzysztof Hillar

Przedsiębiorca, trener i coach autentycznej sprzedaży i przywództwa. Prezes Personal Excellence Network oraz Wiceprezes Momentum Trainers Group. Joanna często mówi, że „wszystko jest w nas, tylko nas tam czasem nie ma”, dlatego połączyła najbardziej fascynujący zawód świata, czyli sprzedaż z byciem trenerem. Jako dyrektor sprzedaży w Architektach Kariery budowała efektywne zespoły oraz wdrożyła system autentycznej sprzedaży, który zwiększył obroty firmy o 100% w ciągu roku.

Joanna Gdaniec

Jarosław Piechura ukończył kursy u takich trenerów jak Anthony Robbins, T.Harv Eker, Brian Tracy, Tony Gordon, Robert Cialdini. Studiował handel biznes międzynarodowy (WSZiB Kraków), wycenę nieruchomości (Politechnika Krakowska) i wychowanie fizyczne (PWSZ Tarnów). Zaczynał jako konsultant sprzedaży, szybko usamodzielniając się jako biznesmen i inwestor dzięki nieograniczonym możliwościom rozwoju, które znalazł w Vantis Holding. Obecnie tworzy dwie kolejne marki biznesowe.

Jarosław Piechura

Trener sprzedaży i rozwoju osobistego. Członek Polskiego Towarzystwa Trenerów Biznesu.
Autor książek „Sprzedaż jest sexy, albo nie ma jej wcale” i „Gra Mentalna”. Jako ekspert publikuje na łamach magazynów Forbes, Marketer+, Szef sprzedaży, As sprzedaży, Franczyza&biznes.
Prywatnie uwielbia pracować z ludźmi nad przekraczaniem ich granic. Interesuje się treningiem mentalnym i procesem powstawania nawyków.

Mateusz Mrozowski

Doświadczony manager, z wykształcenia ekonomista, absolwent Wydziału Zarządzania Akademii Ekonomicznej w Krakowie. Związany z branżą finansowo-ubezpieczeniową od ponad 20 lat, dyrektor w wielu instytucjach finansowych, m.in. założyciel filii ING Nationale-Nederlanden w Nowym Sączu. Współpracował z towarzystwami ubezpieczeniowymi, towarzystwami funduszy inwestycyjnych, bankami, biurem maklerskim, instytucjami asset management działającymi na terenie Polski, Szwajcarii i Liechtensteinu.

Mariusz Zygmunt

Ukończył Akademię Pedagogiczną na wydziale Matematyczno-Fizyczno-Technicznym. Od 2006 roku zajmuje się przedsięwzięciami z zakresu rozwoju regionalnego — finansowanymi głównie ze środków Unii Europejskiej. Posiada doświadczenie w tworzeniu, zarządzaniu i realizacji wielu projektów współfinansowanych ze środków unijnych. Zrealizował kilkadziesiąt projektów o łącznej wartości 70 mln zł. Właściciel firmy konsultingowo-szkoleniowej oraz firmy z branży reklamowej.

Piotr Sułkowski

Jestem z wykształcenia humanistą (Uniwersytet Warszawski, Instytut PAN). Swoje umiejętności szkoliłam m. in. u Rogera Dawsona, oraz Dana Schawbela. Współpracowałam z największymi agencjami reklamowymi i mediowymi oraz stacjami telewizyjnymi. Od kilku lat prowadzę szkolenia i warsztaty z zakresu komunikacji wizerunkowej i personal brandingu.  Współpracuję, z korporacjami międzynarodowymi m.in. Play, PKO BP, Benefit Systems, Hewlett Packard. Jestem członkiem rady eksperckiej Polskiego Komitetu Paraolimpijskiego.

Justyna Qunio

Uczestniczył w Projekcie CSR na Wyzsza Szkola Europejská I Pricewaterhousecoopers. Ukończył również Kurs z CSR – Norma Środowiskowa 2600 – przygotowywania raportów wg międzynarodowych Standardów GRI. Odbył praktyczny kurs „Marketing w Sieci”, specjalizacja e- commerce oraz szkolenia z Instytutem Prof. Witolda Modzelewskiego z zakresu opodatkowania działalności gospodarczej prowadzonej w Polsce.

Mariusz Maciąg

Absolwent Informatyki na „Polsko Japońskiej Wyższej Szkole Technik Komputerowych” w Warszawie. Przedsiębiorca, właściciel WebSS Studio oraz Polish Business Club. Od wielu lat aktywnie wspiera rozwój przedsiębiorczości poprzez inicjatywy takie jak np.: „Aktywny Obywatel” Polskiej Fundacji im. Roberta Schumana, czy poprzez koordynowanie projektów unijnych, mających na celu aktywizację młodzieży i zaszczepianie w niej idei przedsiębiorczości.

Sławomir Stańczuk

Przedsiębiorca, inwestor, doradca, wizjoner. Biznesowo od 16 lat działa w branży mediów online. Swój pierwszy magazyn internetowy założył jeszcze w liceum. Po kilku latach stał się jednym z najbardziej rozpoznawalnych i wpływowych w Sieci. Jest współtwórcą, współwłaścicielem i prezesem spółki wydającej serwis informacyjny „Dziennik Internautów – di24.pl”, stanowiącego kontynuację magazynu, istniejącego na rynku 13 lat.

Piotr Cygan

Absolwent Zarządzania Przedsiębiorstwem na Wydziale Ekonomicznym Uniwersytety Szczecińskiego oraz Psychologii w Zarządzaniu Uniwersytetu im. A. Mickiewicza w Poznaniu. Od ponad 20 lat w sprzedaży, wieloletni szef zespołów sprzedażowych i kreator rozwoju biznesu u współpracujących Partnerów. Wyznawca sprzedaży opartej o ścisłe powiązanie profesjonalizmu z relacjami pomiędzy Klientem a sprzedawcą.

Wojciech Gruszka

Absolwentka Gospodarki Przestrzennej i studiów z zakresu Public Relations na Uniwersytecie im. A. Mickiewicza w Poznaniu. Od zawsze związana ze sprzedażą. Doświadczenie zdobywała pracując w globalnych korporacjach, głownie w branży medycznej. Wieloletni szkoleniowiec i prezenter. Entuzjastka rozwoju osobistego. W życiu wyznaję zasadę, że wielkie zmiany rodzą się z małych inicjatyw! Prywatnie interesuje się psychologią społeczną i komunikacją interpersonalną.

Monika Gumna

Specjalista ds. pozyskiwania środków pomocowych z UE, audytor wiodący ISO rej. w IRCA, kredytowany wykonawca w wielu programach finansowanych ze środków UE oraz akredytowany wykładowca z zakresu biznes planów, zarządzania i informatyki. Trener Ministerstwa Kultury w zakresie funduszy strukturalnych oraz europejskich na rzecz sektora kultury na lata 2007-2013. W maju 2013 roku został wpisany na listę Doradców CSR, przygotowywaną przez PARP.

Jacek Sztyler

Absolwentka Wydziału Organizacji i Zarządzania Politechniki Łódzkiej oraz wydziałów: Fizyka Techniczna, Informatyka i Matematyka Stosowana, Nauki o Wychowaniu oraz Filologii na Uniwersytecie Łódzkim. Posiada uprawnienia doradcy w zakresie CSR w ramach realizacji Szwajcarsko-Polskiego Programu Współpracy. Od 2004 roku współpracowała z instytucjami edukacyjnymi i szkoleniowymi w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych oraz przy realizacji projektów dofinansowywanych ze środków UE.

Beata Leder

Jeżeli czujesz, że jesteś w stanie wnieść

wartość do naszego projektu, albo to my możemy

wnieść wartość do Twojego biznesu

– zapraszamy do kontaktu!